вівторок, 29 жовтня 2024 р.

29 жовтня KPMG в Україні провела свій четвертий щорічний освітній день кібербезпеки в межах Міжнародного місяця обізнаності з кібербезпеки, що традиційно проходить у жовтні. 

Здобувачі освіти 9 класу приєдналися до заходу, щоб отримати нові знання та цінні поради для безпечного користування інтернетом, підвищити цифрову грамотність та ще раз згадати правила поведінки у соцмережах і онлайн-іграх. 

Учні дізналися про:

• Захист особистих даних в інтернеті

• Штучний інтелект (AI)

• Розумне використання телефону

• Діпфейки

• Важливість остерігатись кібератак

• Кар’єра в кібербезпеці

Після перегляду відео обговорили наступні питання в класі:

• Як можна зменшити ймовірність стати жертвою фішингу чи кібератаки?

• Чому важливо захищати особисті дані та інформацію в інтернеті? Які саме ризики існують для особистої інформації і як їх уникнути ?

• Ви стали свідком кібератаки в своїй a) школі або б) в домашній мережі. Як би ви діяли в цій ситуації? Які заходи першої допомоги ви б застосували, щоб мінімізувати шкоду? Кого б повідомили про подію?

                               Ганна Андраш, класний керівник 9 класу








 


 


 


 


 


 


 


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

28 жовтня у Гостинцівській гімназії відбувся І (шкільний) етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому брали участь здобувачі освіти 5, 6, 9 класів. Його мета – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Наші учні – серед тисяч бажаючих спробувати свої сили в цікавому змаганні, обʼєднатися з любовʼю і повагою до української мови та держави.

                             Ганна Андраш, учителька української мови та літератури






28 жовтня здобувачі освіти 5-7, 9 класів Гостинцівської гімназії переглянули урочисту церемонію відкриття XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.                                  

Метою конкурсу є піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.                                                    

Разом підтримаємо розвиток і популяризацію рідної мови, вшанувавши талановиту молодь, яка вже 25 років прославляє українське слово!

                                 Ганна Андраш, учителька української мови та літератури






27 жовтня відзначаємо День української писемності та мови – свято, яке набуло особливого значення в останні роки. Українська мова стала для нас більше, ніж просто засобом спілкування. Вона об'єднує націю, об'єднує людей і всю Україну в ці складні часи.

Мова – це наша зброя. Не та, що стріляє, а та, яка об'єднує нас у єдину родину, дарує нам силу і віру в нашу перемогу. Вона підтримує кожного з нас і зміцнює наш дух. 

Українська мова – це мова вільного й гордого народу, символ нашої незламності й майбутньої перемоги!                            

Мова - краса спілкування, 
Мова - як сонце ясне, 
Мова - то предків надбання, 
Мова - багатство моє. 

Поезію Миколи Лотоцького «Мова» читає здобувачка освіти 9 класу Гостинцівської гімназії Соломія БЕГІЙОВСЬКА.

                          Ганна Андраш, учителька української мови та літератури 





неділя, 27 жовтня 2024 р.

 💙💛 27 жовтня - День української писемності та мови. 

Здобувачі освіти 3 класу долучилися до відзначення цього свята. 

Українська мова — це не просто засіб спілкування, це жива історія нашого народу, яка зберігає пам'ять про наші корені, боротьбу та мрії. Вона надихає, об’єднує нас і дає відчуття гордості за нашу унікальність у світі.

Сьогодні, як ніколи, важливо підтримувати рідну мову, розвивати її та передавати наступним поколінням. Говорімо, пишімо й творімо українською! Нехай кожне слово живе у наших серцях і звучить у наших домівках.

Пишаємося, що ми - українці! 💙💛

                                Оксана Щепаняк, класний керівник 3 класу 







 💙💛 ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ 🇺🇦

27 жовтня в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято шанування, плекання та популяризації рідного слова. До його відзначення долучилися здобувачі освіти 2 класу.

Мова – то не просто слова, звуки. Це - голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Вітаємо усіх зі святом. Пишаємося, вивчаємо, розмовляємо рідною мовою.

💙💛 Бо ми - Українці. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

                                Марія Волошин, класний керівник 2 класу



Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова…

Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. 

До Дня української писемності та мови здобувачі освіти 1 класу подорожували зупинками мовного квесту «Грамотійко».

Протягом уроку діти виконували вправи: «П'ятий зайвий», «Ланцюжок слів», «З‘єднай літери-сестрички», «Рахівничка», «Нісенітниці», «Кожній букві своє місце», «Добери рими».

 Урок пройшов весело, захоплююче, цікаво.

Діти зрозуміли, що потрібно любити і шанувати рідну мову, дбати про красу і чистоту мови, пам‘ятати про її вишуканість та милозвучність.

                          Світлана Процко, класний керівник 1 класу



субота, 26 жовтня 2024 р.

25 жовтня здобувачі освіти 7-9 класів Гостинцівської гімназії були глядачами постановки пʼєси-притчі «Дуже проста історія» за участю Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича у м. Мостиська.

                         Ганна Андраш, класний керівник 9 класу




25 жовтня 2024 року здобувачі освіти 7, 9 класів Гостинцівської гімназії долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, напередодні Дня української писемності та мови, який відзначатимуть 27 жовтня. Цьогоріч авторкою тексту стала письменниця Оксана Забужко, а читав його письменник, музикант, військовий Павло Вишебаба. Мета радіодиктанту - не перевірка грамотності учасників Всеукраїнського флешмобу, а об’єднання людей навколо України в усьому світі.

                             Ганна Андраш, учителька української мови та літератури









Соломія БЕГІЙОВСЬКА, здобувачка освіти 9 класу Гостинцівської гімназіі посіла І місце у Всеукраїнському творчому конкурсі «До Дня Українського Козацтва».

Номінація - Художнє читання.

Соломія читала поезію Тетяни Маляренко-Казмирук «ЗАХИСНИКАМ».

Вітаємо Соломію, бажаємо творчих успіхів.

                          Ганна Андраш, учителька української мови та літератури






День відповідальності людини – державне свято України, яке, починаючи з 2021 року, відзначається щороку 19 жовтня у день народження Богдана Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». 

Із здобувачами освіти 9 класу Гостинцівської гімназії проведено годину спілкування «Богдан Гаврилишин - Людина, вільна думкою та щира серцем». Учні ознайомилися із Декларацією відповідальності людини, переглянули фільм про Богдана Гаврилишина «Місія – Свобода».

                         Ганна Андраш, класний керівник 9 класу





 💙💛 Ми незламні, коли разом! 💙💛

Здобувачі освіти 7 класу стали активними учасниками Всеукраїнського освітнього двигу "Незламні, коли разом", який проводиться з метою допомогти формуванню в учнів вміння надавати підтримку одне одному, об'єднуватися задля досягнення спільної мети, посилення їхньої стресостійкості та витривалості. Діти з цікавістю і задоволенням виконували різні двигові завдання,ігри, руханки і вправи, вчилися підтримувати один одного, пропонували свою допомогу друзям у різних ситуаціях. Підтримка починається з перших хвилин, з перших слів, які ми кажемо людині. І ці слова дійсно мають значення. Одні - надають сил, інші - ранять.

Але тепер діти зможуть впевненіше підтримати того, хто цього потребує ❤️

                             Романія Колишак, класний керівник 7 класу







Здобувачі освіти 3 класу взяли активну участь в освітньому двизі "Незламні, коли разом". 

Під час заняття були виконані такі вправи: "Знайомство з іграшкою та собою", "Ведмедик Тедді та міст", "Ми - мости", "Із заплющеними очима". Діти розказували про свої сильні сторони, вчилися об'єднюватися задля досягнення спільної мети, будували мости взаємодопомоги. Учні зрозуміли, що всі не схожі один на одного, ми - різні та неповторні, кожен може навчити один одного чогось нового. 

Коли ми поєднуємо наші супер сили, усе стає до снаги. У нашому єднанні - велика сила! 

М'які помічники, які діти взяли зі собою, допомогли зняти емоційне напруження. 

Заняття пройшло в атмосфері довіри, підтримки та взаємодопомоги.

                           Оксана Щепаняк, класний керівник 3 класу







Казки — улюблена тема для дітей. Їх люблять і дорослі. Чим же вони так привертають до себе увагу? Що в них особливого? Передусім те, що в казках завжди перемагає добро, вони мають цікавий зміст, їхні герої/героїні часто наділені надлюдськими можливостями, а тварини, як люди, уміють розмовляти. Здобувачі освіти 5 класу Гостинцівської гімназії інсценізували народну казку "Вовк і Чапля", намалювали ілюстрації.

                        Ганна Андраш, учителька української мови та літератури